Az első generáció
Id. Mutter Ferenc 1884-ben született Dunabökényben, ami ma Szerbia területén található.
A család felmenőit Bajorországból telepítették Magyarországra. 1902-ben szabadult, mint bádogos és a szabadkai, zombori és pesti gyakorló évek után 1912-ben Budafokon alapította víz és központi fűtés szerelői kisipari vállalkozását. Aranyéremmel és oklevéllel kitüntetett mester volt. A helyi ipartestület egyik elöljárója, 1945-1949 között a budafoki képviselő testület tagja volt. Budafokon ismerte meg Ábel Máriát, akit 1910-ben feleségül vett. Id. Mutter Ferenc 1959-ben távozott az élők sorából.
A következő generáció
1911-ben megszületett első fiúk Ferenc. Ferenc követte édesapja foglalkozását, 1932-ben végzett a Magyar Királyi Állami Felsőipari iskolában. 1932-ben az iskola elvégzése után édesapjánál, majd a Weiss Manfréd csepeli repülőgépgyárban dolgozott. 1943-ban megnősült feleségül vette Szloboda Margitot. 1944-ban a repülőgépgyárat Ausztriába telepítette a tulajdonos, ahová Ferenc és felesége is kiköltözött. A háború végén 1945-ben mindketten hazaköltöztek. 1946-ban született lányuk Mutter Márta. Hazatérésük után elhelyezkedett a Szerelőipari Vállaltnál Budapest Kisfaludy u. 9, ahol a vállalt főmérnöke lett. 1963-ban több szerelőipari vállalat összevonásából megalakult a Csőszerelőipari Vállalat, a Szerip 6. üzeme lett. A főmérnöki feladatát természetesen tovább végezhette. Ferenc a nyugdíjas éveit is munkával töltötte a Csőszernél egészen 1978-ig, a haláláig.
Id. Mutter Ferencéknek 1921-ben született második gyermekük József szintén elvégezte a Magyar Királyi Állami Felsőipari iskolát. Iskolái elvégzése után szintén a Csőszer egyik előd vállalatánál az egykori Körting Gépgyárnál, a későbbi Épületszerelő Vállalatnál helyezkedett el. Ez lett a Csőszer 2. üzem. Nyugdíjba meneteléig 1981-ig volt ennek az üzemnek a dolgozója. 1945-ben feleségül vette Willinger Margitot. Házasságukból két gyermek született László és Judit. Ők nem folytatták az épületgépész szakmát.
Id. Mutter Ferencék harmadik fia Béla 1927-ben született. Ő is követte édesapját szintén épületgépész lett, az iskolái elvégzése után pár évig a minisztériumban az ÉVM-ben dolgozott, majd 1960-as évek végén a Komárom megyei Építőipari Vállalat gépész részlegét vezette.
1947-ben házasodtak össze, Sumi Liselott lett a felesége. 1953-ban született meg a fiuk Róbert, ő sem választotta az épületgépészetet.
A mai kortársak
Ifj. Mutter Ferenc lánya Márta a családi szakmát választotta, az Épületgépészeti Technikumban végzett 1965-ben. A Csőszerelőipari Vállalat 5. sz. üzemében a Műszaki Előkészítési Osztályon dolgozott, 2003-as nyugdíjba meneteléig. 1970-ben férjhez ment Bérczy Antalhoz, aki szintén az épületgépészettel foglalkozott. Két fiúk született Gergely 1971-ben, Szabolcs 1976-ban. Mindkét fiú az Épületgépészeti Technikumban végzett, Szabolcs már a munka mellett elvégezte a Budapesti Műszaki és Közgazdasági Egyetem, épületgépész szakát. Mindkettőjüknek épületgépészettel foglalkozó Kft-jük van.
Ha jól összeszámoljuk ez 8 fő, aki a Mutter családban épületgépész lett, ez bizony megérdemli a Dinasztia jelzőt.